BLOG

Komunikacja międzynarodowa – jak rozmawiać za free

Komunikacja międzynarodowa - jak rozmawiać za free

Jeżeli chcemy korzystać ze swojego telefonu za granicą, musimy pamiętać o tym, że nie jest to usługa darmowa. W całej Unii Europejskiej obowiązuje eurotaryfa roamingowa i na dzień dzisiejszy stawki są następujące:  

 

Połączenia głosowe wykonane za granicą (cena za minutę, bez VAT-u)obowiązują stawki krajowe + maksymalnie 0,05 euro 
Połączenia głosowe odebrane za granicą (cena za minutę, bez VAT-u)0,0114 euro
Wiadomość tekstowa wychodząca (cena za jednego SMS-a, bez VAT-u)obowiązują stawki krajowe + maksymalnie 0,02 euro
Internet (pobieranie danych, za MB*,bez VAT-u)obowiązują stawki krajowe + maksymalnie 0,05 euro

Oczywiście kiedy przekroczymy granicę, nasz operator od razu nas poinformuje o nowych, obowiązujących stawkach.

Aby uniknąć kosztów połączenia , możemy do komunikacji z partnerami biznesowymi, czy też bliskimi sobie osobami wykorzystać aplikacje internetowe.

Należy jednak pamiętać o tym, że korzystanie z takich aplikacji również może generować koszty, jeżeli wykorzystujemy do tego roaming. Najlepiej jest więc go wyłączyć.

Jak to zrobić?

Ustawienia Windows Phone > system > sieć komórkowa > Opcje roamingu danych > nie korzystaj z roamingu.

Teraz będziemy korzystać z internetu wykorzystując tylko i wyłącznie sieć Wi-Fi.

Aplikacje, które nam umożliwią w sposób darmowy komunikację to:

  • Kolejna ciekawa aplikacja to
    VIBER

    (do ściągnięcia TUTAJ) – wysyłanie wiadomości, wykonywanie bezpiecznych połączeń głosowych i video w jakości HD – to wszystko za darmo. Główna wada – brakuje filtru do spamu.

  • Facebook Messenger for Windows:

    umożliwia komunikowanie się ze znajomymi z facebooka, bez konieczności logowania się do portalu. Nie ma potrzeby również jej instalowania, wystarczy że wejdziemy na stronę: https://www.messenger.com/ i zalogujemy danymi z facebooka.  Aplikację na Maca możecie pobrać TUTAJ .

  • Wersję desktopową  Messengera można pobrać TUTAJ. Tą wersję musimy zainstalować, nie musimy natomiast wykorzystywać do jej uruchomienia okna przeglądarki. Instalując – znów musimy zwrócić uwagę na wybranie wersji dla używanego przez nas systemu operacyjnego.

To oczywiście maleńka lista aplikacji, które mamy w tej chwili do dyspozycji, wydaje mi się jednak iż im więcej mamy opcji do wyboru, tym trudniej się zdecydować. Trzy wymienione, to aplikacje z których korzysta się wygodnie i w sumie bezproblemowo i to bez względu na system na jakim są instalowane. I to co najważniejsze, umożliwiają nam w pełni darmową komunikację z osobami znajdującymi się w dowolnym zakątku ziemi.

 

 

Z jakich komunikatorów Wy korzystacie najczęściej? Macie jakieś swoje ulubione, które posiadają funkcję, której nie mają powyżej opisane?