BLOG

Infografika

infografika

Niezaprzeczalnym jest fakt, że dzisiejszy internet jest zalany różnego rodzaju infografikami. Nic dziwnego, jest to świetne narzędzie do szybkiego zwizualizowania problemu, danych, informacji. Dzięki infografice możemy również  w szybki i czytelny  sposób przedstawić informację o swoim produkcie, czy usłudze. 

Czym jednak jest infografika? INFO + GRAFIKA – informacja przedstawiona w sposób graficzny, przyciągający wzrok, zwizualizowana informacja.

Dobrze skonstruowana infografika z pewnością potrafi zdziałać cuda dla Twojej firmy:

– zwiększy ruch na Twojej stronie;

– zwiększy Twoją pozycję w wyszukiwarkach internetowych;

– pozwoli zaistnieć Twojej marce;

– przedstawi Cię jako eksperta w danej dziedzinie;

– zapozna w sposób wirusowy z Twoim produktem;

– zwiększy Twoje zyski.

Co jest Ci potrzebne, aby stworzyć dobrą infografikę?

1. umiejętności graficzne: przy tworzeniu infografiki możesz skorzystać z programu Adobe Photoshop lub innego programu graficznego, którego najczęściej używasz. Możesz również skorzystać z wielu narzędzi, w których bez umiejętności graficznych stworzysz infografikę wykorzystując jeden z wielu szablonów. Platformy z których możesz skorzystać to:

To rozwiązanie jest szybkie i łatwe, niestety infografiki tutaj stworzone są mało oryginalne. Każdy przecież może skorzystać z tych darmowych szablonów. Jednak informacje w nich zawarte mogą być na tyle ciekawe i interesujące, że i tak będą to wartościowe inforgrafiki.

2. wiedza z badań rynku i analizy;

3. umiejętność wizualizacji danych.

Rozpoczynamy od „burzy mózgów”. Co ma zawierać Twoja inforgrafika? Jakie informacje chcesz przedstawić? Jaki problem wyjaśnić? Przeprowadzamy badanie rynku, analizujemy wyniki. Wykonujemy pierwsze szkice, aby jak najprzystępniej przedstawić nasze dane.

Do szkicu dodajemy elementy graficzne. zaczynamy tworzyć nasz projekt.

Jaka powinna być infografika?

– czytelna;

– konkretna;

– ciekawa;

– rzucająca się w oczy;

– wirusowa.

Na koniec pozostaje opublikowanie infografiki. Tutaj idealne są portale społecznościowe typu google plus, facebook, twitter. I czekamy na efekty, które z pewnością Cię zaskoczą.

 

Wykorzystaj moc infografiki. Jeżeli nie masz czasu, aby sam zająć się stworzeniem ciekawej infografiki, możesz zlecić jej wykonanie agencji reklamowej.